Zespół charytatywny

Kamera online

Kamera online

Liturgia dnia

Zobacz teksty czytań

Msze św.

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30; 16.30

W święta zniesione:
7.00; 16.30; 18.00

Dni powszednie:
7.00; 17.00
Strona główna Aktualności

Aktualności

Lednica 2011

Drukuj PDF

Spotkanie młodzieży na Polach Lednickich 4.06.2011r.

„LICZY SIĘ ŚWIĘTOŚĆ!” Pod tym tytułem przebiegało XV spotkanie młodzieży na polach lednickich, w którym wzięło udział ponad 80 tysięcy osób w różnym wieku i różnych stron Polski i nie tylko. Wśród tej ogromnej rzeszy wiernych byliśmy także my – przedstawiciele naszej parafii.

Program tegorocznego spotkania opierał się na przesłaniach, jakie Jan Paweł II kierował do młodych ludzi uczestniczących w spotkaniach lednickich w latach 1997-2004. Każde z tych stacji/pereł – jak nazwali je organizatorzy – opatrzone zostało specjalnym tytułem. Pierwszą perłą był chrzest, podczas którego prymas Czech – abp Dudka – poprowadził procesję drogą III Tysiąclecia. To wielka chwila – w  miejsce chrztu Polski ponownie przybywa biskup czeski, jak dawniej św. Wojciech. Zostaliśmy pokropieni poświęconą wodą z Jeziora Lednickiego, co przygotowało nas do następnej perły: Bierzmowania, podczas którego zostaliśmy namaszczeni poświęconym olejem.

Symbolami tegorocznego spotkania były klucze z cytatami: „Tobie dam klucze Królestwa” (Mt 16,19) i „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” (bł. Jan Paweł II) oraz skała z wymalowaną rybą, której towarzyszyły słowa: „buduj swe życie na Chrystusie” – na solidnym fundamencie. Pod bramę „Rybę” były przynoszone ozdobne klucze z delegacjami z różnych miast, w tym także ze SKOCZOWA!

Oczywiście nie zabrało słynnych „lednickich tańców”, przy których każdy tańcem i śpiewem oddawał chwałę naszemu Panu i w radości dziękował za dar beatyfikacji naszego papieża i ojca Lednicy Jana Pawła II.

O 20:15 rozpoczęła się uroczysta procesja, rozpoczynająca mszę świętą. Eucharystię koncelebrowało ponad 2000 księży, której przewodniczył Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Klaudiusz

Różne oblicza na ścieżce powołania

PDF

Ja księdzem…?

Raz na kilka lat do wyznaczonych parafii przyjeżdżają diakoni i klerycy z seminarium w Krakowie. W ramach Niedzieli Powołań spotykają się z różnymi grupami i opowiadają o swoim powołaniu, drodze do kapłaństwa, codziennym życiu. Taką niedzielę przeżywaliśmy u nas na Górnym Borze

 

22 maja. Już w sobotę po Mszy św. wieczornej odbyło się spotkanie diakonów z ministrantami. Na początku przedstawili się i opowiedzieli w jaki sposób zostali powołani, a  następnie zaprezentowany został pokaz slajdów, który obrazował ich seminaryjne życie. Kończąc

spotkanie modliliśmy się o nowe powołania, także z naszej parafii.

Więcej…

Zimowisko 2011

Większość ministrantów z utęsknieniem czeka przez cały rok na  ZIMOWISKO!

Również w tym roku licznej grupie LSO udało się wyjechać na tygodniowe zimowisko. Licznej, ponieważ pierwszy raz od lat pojechało nas aż 35. Większość z nas nie wyobraża sobie ferii bez tygodnia spędzonego w Istebnej u państwa Procnerów. Jak co roku podczas wyjazdu nie zabrakło wspaniałej rodzinnej atmosfery, smacznego jedzenia i zabawy. Niestety kilku osobom górski klimat zaszkodził dał się we znaki.

Więcej…

Polecamy